Müstakil Evler

Letonya, eşsiz doğası, farklı yaşam tarzı ve Avrupa standartlarında kültür düzeyi gibi özellikleriyle dikkatleri üzerine çeken muhteşem bir Baltık ülkesidir. Bir Avrupa Birliği ülkesi olan Letonya, 2014 yılında kabul edilen kanun ile gayrimenkul satın almak isteyen yabancı şahıslara, satın aldıkları gayrimenkul üzerinden oturum izni olanağı sağlamaktadır. Kabul edilen bu kanunla, Letonya sınırları içerisinde en az 250.000 Avro değerinde bir gayrimenkul satın alarak oturum izni elde etmeye olanak sağlanmaktadır. Belirlenen taban fiyat üzerinde ev satın almanız durumunda elde edilecek oturum izni ile Avrupa Birliği üyesi ülkelere serbest dolaşım hakkını da kazanmış oluyorsunuz. Letonya’da alınacak olan bu oturum izni, yurtdışında yaşama hayalleri kuranlar için eşsiz bir fırsat ve Avrupa’da Vatandaşlık hakkı kazanmak isteyenler için ilk adım niteliğindedir. Yurtdışında satılık ev arayan, yurtdışında emlak arayışı içinde olan herkese uygun fiyatıyla oranlandığında eşsiz kalitede ve güzellikte olan bu evler sizin için gerekli olandan ve tahmininizden çok daha ötesini sizlere veriyor.

Yurtdışından ev almak istiyorum, yepyeni bir hayata merhaba demek istiyorum diyen herkes için, özellikle daha özgür hareket alanı sağlayan, sıcacık, lüks, konforlu, tamamen size ait bir bahçesi olan, her türlü ihtiyaca yönelik bir müstakil ev satın almak isteyenler için, Letonya, farklı bütçelere uygun geniş fiyat yelpazesiyle sizlere bulunmaz bir fırsat sunuyor. Müstakil bir evi, Başkent Riga’dan satın alabileceğiniz gibi, Sigulda,Pinki, Jurmala, Marupe, Liepaja gibi büyüleyici güzellikteki diğer popüler şehirlerden de alabilme imkanına da sahipsiniz. Çok yüksek bütçeyle ev satın almayı düşünmeyenler için müstakil ev fiyatları 230 000 – 550 000 Avro arasında seyrederken daha yüksek bütçe ile bir ev almayı düşünenler içinse bu tutar 1 milyon – 2 milyon Avro arasında değişmektedir. Bu evler yurtdışına yerleşme yolları arayan herkes için oldukça ideal ve konforlu bir seçenektedir.

Bir Baltık ülkesi olan Letonya’da oturum izni kazanma şansına sahip olmanın yanı sıra yurtdışında, lüks müstakil evleri satın almanın bir diğer ilgi çekici önemi de kira gelirleri konusunda diğer ülkelere kıyasla oldukça avantajlı olmalarıdır. 230 000 – 400 000 Avro aralığındaki bir müstakil evden elde edilebilecek tahmini kira getirisi 1 100- 2 000 Euro, 500 000 – 550 000 Avro aralığındaki evlerin tahmini getirisi 2400-2900 Avro, 1-2 milyon Avro civarındaki evlerin tahmini kira getirisi 6000-9000 Avro’dur ve 2 milyon – 2.5 milyon Avro arası değerdeki müstakil evler yaklaşık olarak 10 000 – 13 000 Avro kira değerine sahiptir. Ayrıca, Uzak Evler olarak yatırımlarınızı destekliyor ve satın aldığınız evin kiralanmasının istenmesi durumunda da sizlere yardımcı oluyoruz. En güncel ve kesin fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçin.