Diğer Yatırım İmkanları

Letonya’da yatırım imkanlarını mı değerlendirmek istiyorsunuz? Yalnızca pasaportunuzla Letonya’da emlak yatırımı yapmanız mümkün. 2004 yılından itibaren hem bir AB ülkesi hem de nato üyesi bir ülke olan Letonya’da tüm yatırım tabanı, kriterler ve yasal prosedürler oldukça gelişmiş bir altyapıya sahiptir ve son yıllarda Letonya ekonomisinin büyüme hızı en gelişmiş Avrupa ülkeleriyle yarışmaktadır. 2012 yılında Letonya’nın gayrisafi yurtiçi hasılası % 5.6 ile Avrupa’daki en yüksek orana ulaşmıştır. Ayrıca, Letonya’da emlak giderleri 2003 yılından 2013 yılına kadar % 131 artmasıyla, Letonya’da emlak yatırımının ne denli karlı olduğunu da gözler önüne sermiştir. Letonya’da ev satın almak dışında kısa süreçte yapabileceğiniz diğer bir çok emlak yatırım imkanı da bulunmaktadır. Bu yatırımlar bütçeye ve ihtiyaçlara göre farklılıklar gösterebilmektedir. Ayrıca, bir çok farklı bütçeye göre yatırım imkanı da bulunmaktadır. Mümkün olan diğer bazı emlak yatırım imkanlarını sizler için listeledik:

Orman Arazisi Yatırımı

Letonya yeşil alan bakımından yüzde 55 ile Avrupa’daki en yüksek yeşil alan oranına sahiptir ve en önemli ihracat kaynaklarından biri de ağaçcılıktır. Letonya kaliteli ve sağlıklı ağaç endüstrisini makine ve mobilya sanayine yönlendirebildiği gibi, ağaçlar ülkede hala yaygın olarak ısınma için de kullanılabilmektedir. Bu yüzden pek çok yerel yatırımcı ve firma orman arazisi yatırımı yapmaktadır ve ağaç piyasasından yüksek gelir elde etmektedir. Ayrıca, düşük fiyatlı araziler otlakçılık ve tarım için de kullanılabilmektir. Bu hususta bütçe, mümkün olan arazi ve gelir gibi konularının optimizasyonunda Uzak Evler olarak size Letonya danışmanlık hizmeti sağlamaktayız.

Ev ve Bina İnşaa Ettirme

Letonya’da yapabileceğiniz diğer bir yatırım da müstakil ev ya da bina yaptırıp satmak olabilmektedir. Letonya gibi hızlı bir emlak piyasasının içerisinde yepyeni bir ev ya da bina yaptırmak oldukça kazançlı bir yatırım tercihi olarak göze çarpmaktadır. Bu yatırım hizmetinde size arazi, malzeme tedariği, işçi ve proje gibi konularda gerekli yardımı makul ücretler karşılığında sağlıyoruz ve bütçenize, isteğinize ve kriterlerinize uygun emlak yatırım imkanını size sağlıyoruz.

Dükkan Yatırımı

Letonya’da dükkan satın almak riskli gibi görünse de işlek yerlerde oldukça kazançlı olabilecek veya çok düşük bütçelere uygun bir yatırım imkanı ya da Letonya’da iş piyasasına yatırım yapacaklar için karşılanması gereken bir dükkan ihyacını gidermeye yönelik bir yatırım imkanı olarak görülebilir. Bu anlamda aradığınız koşullara uygun olarak sizin için en uygun olan emlak yatırımı konusunda size gerekli olan danışmanlık hizmetini sunmak Uzak Evler olarak bizim görevimizdir. Letonya danışmanlık hususunda emlak hizmetinde hiç bir sınır olmadan gerekli yardımı ve danışmalığı sizlere sağlıyoruz.