KÖY EVLERİ

Yarısı ormanlarla kaplı bir ülkede bir köy evi satın almaktan daha doğru ne olabilir ki? Üstelik Letonya, arazileri en fazla ormanla kaplı Avrupa’nın 5. ülkesidir. Bir Baltık ülkesi olan Letonya’ya adımınızı atar atmaz doğa ile kucaklaşacağınız, huzuru derinlemesine hissedeceğiniz  ve kaliteli zaman geçireceğiniz bir köy evini çok cazip fiyatlara satın almak mümkün. Üstelik yurt dışında yaşama fırsatı sunan bu köy evleri Avrupa gayrimenkul pazarının ortalama fiyat aralıklarına göre oldukça ucuz. 2004 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi olan Letonya’da alacağınız köy evleri oldukça güzel organize edilmiş alanlar içerisinde, komşularınızla ve doğayla iç içe bir yaşam için sizleri bekliyor. Letonya’da ev almak için tereddüt etmenize hiç gerek yok çünkü Letonya’da emlak sahibi olmanın hem yatırım hem de kültürel açıdan size katacağı çok şey var.

Letonya hükümetinin 2014 yılında kabul ettiği anlaşma ile yurtdışında yaşayan yabancı yatırımcıların da ülke sınırları içerisinde gayrimenkul satın alması kolaylaştırılmıştır. Ek olarak, bir Avrupa Birliği Üyesi olan Letonya’da satın alınabilecek olan bu yüksek fiyatlı gayrimenkuller ile Avrupa ülkelerinde serbest dolaşım hakkı elde edilebileceğini de belirtmek gerekir. Eğer aklınızın bir köşesinde köy evi satın almak varsa, ormanlarla kaplı Letonya’da ev almak tam size göre. Şehir stresinden oldukça uzakta, gürültü kirliliğinden habersiz, hava kirliliğinin bulunmadığı, ciğerlerinize tertemiz hava çekebileceğiniz, bahçesinde istediğinizi yetiştirebileceğiniz ve aynı zamanda modern bu köy evleri hayat kalitenizi kesinlikle arttıracaktır ve inanılmaz cazip fiyatlara alıcı bulmaktadır. Satın almak istediğiniz bu köy evleri aynı zamanda sizin için  yurtdışında çok iyi bir tatil, rahatlama ve yer edinme alanı olma imkanlarını sunmaktadır. Letonya’da satın alacağınız bir köy evinin değerinin asla düşmeyeceğini ve gayet cazip fiyatlara alınacak olan bu gayrimenkulün değerinin gün geçtikçe artacağını bilmeniz gereklidir. Satın alınacak olan köy evleri ağırlıklı olarak Liepaja, Dobele, Skrunda, Sigulda, Preili, Daugavpils ve Rezekne’de konumlanırken öte yandan diğer şehirlerde de bir köy evi almanız da tabiki mümkündür. Hayat kalitenizi kökten değiştirecek olan bu köy evlerini satın almak ise epey kolay. Ayrıca, makul fiyatlarıyla, her bütçe için ideal bir emlak seçeneği olarak gözdoldurmaktadır. Köy evlerini tahmini olarak 15.000 Avro’dan başlayarak farklı fiyat aralıklarında bulmanız mümkündür. Tahmini olarak; 15 000 – 50 000 Avro aralığındaki bir apartman dairesinden elde edeceğiniz kira geliri 50– 120 Avro iken değeri 50 000 – 80 000 Avro arasında olan apartman daireleri size 120 – 200 Avro aralığında bir kira geliri bırakabilmektedir.

Ayrıca, orman ya da göl arazili lüks köy evleri de hayallerinizi gerçekleştirmek için inanılmaz bir adımdır. Kendi gölünüzde balık tutabilir, bahçenizde ya da ormanınızda yürüyüş yapabilir, kendiniz için çiftçilik ya da arıcılık yapabilir ve saunanızda dinlenebilirsiniz. Ayrıca, Letonya’nın lüks köy evleri oturum izni avantajı sağlayarak bu kaliteli yaşamın daimi oluşunu garantiler. Letonya’da ev fiyatları ve kira gelirleri, lokasyon, daire tipi, durumu, oda sayısı, gündelik finansal endekslere bağlı olarak sürekli olarak değişkenlik gösterebilir olduğundan bu konuda en güncel ve net bilgileri almak için bize ulaşın.