İşletme Yatırımı İle Letonya’da Yaşamak

Letonya, çok düşük yatırımlarla firma sahiplerine oturum izni imkanı tanımaktadır. Bölgesel koşullar ve lojistik avantajları, gözönünde bulundurulduğunda, Letonya, farklı işletme tipleri için oldukça idealdir. Letonya’da özellikle büyükbaş hayvancılık, bölgesel ürün tedariği, gibi işletme tipleri büyük oldukça revaçta olup, ülke vergi konularında büyük avantajlara sahiptir.

Bunların yanısıra, yine küçük işletme yatırımları ile de Letonya’da oturum izni almanız tamami ile mümkündür. Bu yatırımın ve oturum izninizin sürekliliği için yalnızca belirlenmiş olan kazancınızın sürekliliği gerekmektedir. Bu şartlar doğrultusunda Letonya’da yaşamak mümkün olabilmektedir.

İstediğiniz boyutta, mevcut firmaya yatırım ve kurulum yatırımları gibi çok çeşitli yatırım türlerinden yararlanmanız mümkündür. Bu konuda size, Uzak Evler olarak ülkenizden dahi ayrılmadan firma kurulumu yapmamız mümkün olabilmektedir.

Tüm bunlar için sizlere, firma kurulumu, noter tasdikleri, sanal ofis, banka hesap kurulumu, oturum izni başvuruları ve belge düzenlemeleri ve muhasebe gibi hizmetleri oturum izninizi alana kadar ve aldıktan sonra sağlayabilmekteyiz. Size sağlamakta olduğumuz hizmetler, vergi konusunda size en yüksek avantajları sağlayacak ve oturum izni fırsatı yakalamak için en doğru stratejiler kullanılarak sunulacaktır.

Hangi Aşamalarla Firma Yatırımı ve Oturum İzni Alırsınız?

 1. Belgeleriniz teslim alınır ve gerekli yasal evraklarınız hazırlanır
 2. Sizin için en uygun firma tipi, vergilendirme ve firma boyutu tesbit edilir
 3. Şirket satın alımı gerçekleştirilir
 4. Firma açılış ya da partnerlik başvurunuz yapılır
 5. Sizin için banka hesabınız açılır
 6. Eğer gerekli ise firmanızın bir süreliğine aktif tutulması için sanal ofis kullanılır.
 7. Firma şekillendirme prosedüründe, zaman kaybının önüne geçilme şartı aranıyorsa, ya da başvuru yurtdışında yapılıyorsa, düzenlemede bazı yenilemeler yapılır
 8. Oturum izni için gerekli belge tesliminiz yapılır
 9. Oturum izninizi almak için gerekli belgeler ile ülke sınırlarına giriş yapılır
 10. Yasal olarak çalışma ve firmanızı yürütme haklarınız artık bulunmaktadır
 11. En son olarak gerekli muhasebe hizmeti sağlanabilir