Letonya’da Emlak Yatırımını En Kazançlı Şekle Dönüştürme

Letonya’da bir taşınamaz mülk satın alırken, alacağınız mülkün daha karlı olması için haberdar olunması gereken bir kaç konu bulunmaktadır. Biraz zaman harcayım etrafa baktığımızda Letonya’da emlak yatırımı hem kazançlı hem de keyif verici olabilmektedir. Letonya’da müstakil bir ev sizin için çok çok güzel bir tatil mekanı olabileceği gibi yüksek kira getirisine sahip olabileceğiniz bir mülk de olabilir, ya da sürekli olarak Letonya’da yaşamak isteyebilir ve oturum izni sahibi de olabilirsiniz.

Hangi Emlak Yatırımları Mümkündür?

Yabancı yatırımcılar tarafından bilinenlerın yanısıra diğer bir yatırım türü ise arazi satın almak olabilir. Bu araziler fiyat ve lokasyonuna göre tarım, ağaç, orman, hayvancılık yatırımları için kullanılabileceği gibi kendi emlak yatırımınızı inşaa etme yoluyla sağlamanıza olanak tanır. Bu şekilde apartman, daire, müstakil ev ya da iş yeri inşaa etmeniz mümkün olmaktadır.

Ancak, başka bir ülkeden alıcı olarak özellikle lokasyon değerleri, zamana bağlı değer artımı gibi konularda bilgi sahibi olmak için tecrübe önemli bir parametredir. Bu yüzden, Uzak Evler olarak deneyimimizi danışmanlık ücreti talep etmeden sizlerle paylaşıyoruz ve size ve beklentilerinize en uygun mülkler konusunda sizi bilgilendiriyoruz. Bu arada, vergilendirme, oturum izni prosedürü, gerekli belgelerin listesi ve ayrıca eğer ki kendiniz inşaa etme kararı aldıysanız inşaat firmaları konusunda da sizi bilgilendiriyoruz.

Nelere Dikkat Edilebilir?

Letonya’da kira değerinin en çok arttığı bölgelerin başında şehir merkezi gelse de bir çok kişinin gözönünde bulundurmadığı diğer bölgeler büyük üniversite kampüsü yakınlarıdır. Bu bölgelerde genelde fiyatlar daha düşük olmasının yanısıra kolay kiralanabilme özelliği vardır. Ayrıca, Letonya’nın gün geçtikçe artan nüfusunu ve mevcut büyük inşaat firmalarının varlığını da önemsememek olmaz. Bu şu anlama gelmektedir: yapılmakta olan yeni konutlar şehir merkezinin ötesinde ve lüks olarak yapılabilmektedir. Düşük fiyatlı, geleceği baz alan bu yatırımları da diğer bir opsiyon olarak değerlendirmek gerekir. Ayrıca, bölgelerin metrekare başı ortalama fiyatları, bu fiyatlara göre en yüksek ortalama kira getirisi, metrekare ve oda sayısına göre yıl içerisindeki değer artımı değerleri yine çok önemli bir konu olup, Uzak Evler tarafından sizler için incelenip ele alınmaktadır.

Letonya emlak piyasası, diğer piyasaların aksine çok hızlı ve akıcıdır. Emlak alım-satım ve kiralama çok kısa süreler alabilmektedir. Bu yüzden her taşınmaz için değerlendirme ivedi bir şekilde yapılmaktadır. Bu hareketlilik özellikle Avrupa’da emlak yatırımı yapmak isteyen, diğer ülke vatandaşlarının dikkatini çekmektedir. Yine bu yüzden Uzak Evler olarak Letonya’da emlak yatırımı düşünen yatırımcılarımızla sürekli olarak iletişimde kalmayı sağlıyor, isteklerini dinliyor, istekler doğrultusunda mevcut emlak seçeneklerini listeliyoruz. Letonya emlak pazarının, Türkiye’deki emlak pazarıyla olan farklılıklarına uyum sağlamanız için de ayrıca elimizden geleni yaparak, sizin için en kazançlı yatırımı sizin için değerlendiriyoruz.